آیین رونمایی هفته استارت آپی

1400/10/08
0
1

سردار علیرضا حیدرنیا، فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز،در آیین رونمایی هفته استارت آپی که در سالن میلاد شهرداری کرج برگزار شد، گفت: رویداد استارت آپی برای شناسایی جوانان خلاق، ایده پرداز و خوش فکر اتفاق مبارکی است.
حیدر نیا با اشاره بر شعار رهبری مبنی بر "ایران قوی" ادامه داد: حمایت از ایده های فناورانه و خلاقانه پیشران اقتصاد درون زا و مستحکم است. وقتی اقتصاد قوی بشود، شعار رهبری نیز محقق می شود.
وی یکی از کلید واژگان پرکاربرد در دو دهه اخیر در بیانات مقام معظم رهبری را اصطلاح اقتصاد دانش‌بنیان خواند و افزود: اقتصاد دانش بنیان پیشران و زمینه ساز اقتصاد مقاومتی است. اقتصاد مقاومتی
متکی به مردم است؛ به عبارت دیگر در اقتصاد مقاومتی تکیه بر تولید داخلی است.
فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع) البرز، توجه به اقتصاد دانش بنیان را راه برون رفت از مشکلات کشور دانست و بیان کرد: اقتصاد دانش بنیان به معنی کاربردی کردن دانش و استفاده از آن در توسعه ظرفیت‌ها و ارتقای درجه بهره برداری از منابع برای ارتقاء تولید ملی است که می‌تواند موجب حمایت از کالای ایرانی باشد. در این مسیر، وجود نهادهای لازم پشتیبان، تعداد کم شرکت‌های دانش‌بنیان، عدم توانایی سیستم بانکی برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و افقی بودن سیاست‌های قوانین بالادستی و ... از جمله ضعف‌های موجود در حمایت از بنگاه‌های فناوری اجتماعی است.
حیدرنیا با اشاره بر اینکه تولید کنندگان در خط مقدم جنگ اقتصادی با دشمن هستند، گفت: برای تولید کنندگان در این جنگ باید تسهیل ایجاد کنیم، دستورالعمل ها و آیین نامه ها نباید در مقابله با تولید کننده باشند.
وی در پایان تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی الزاماتی دارد. مردمی کردن اقتصاد، جزو الزامات اقتصاد مقاومتی است. می تواند یک تحول به وجود بیاورد؛ و این کار باید انجام بگیرد. البته کارهائی انجام گرفته و تلاشهای بیشتری باید بشود. بخش خصوصی را باید توانمند کرد؛ هم به فعالیت اقتصادی تشویق بشوند، هم سیستم بانکی کشور، دستگاه های دولتی کشور و دستگاه هائی که می توانند کمک کنند مثل قوه ی مقننه و قوه ی قضائیه  کمک کنند که مردم وارد میدان اقتصاد شوند. کاهش وابستگی به نفت یکی دیگر از الزامات اقتصاد مقاومتی است. این وابستگی، میراث شوم صد ساله ی ماست. ما اگر بتوانیم از همین فرصت که امروز وجود دارد، استفاده کنیم و تلاش کنیم نفت را با فعالیت های اقتصادی درآمدزای دیگری جایگزین کنیم، بزرگ ترین حرکت مهم را در زمینه ی اقتصاد انجام داده ایم. امروز صنایع دانش بنیان از جمله ی کارهائی است که می تواند این خلأ را تا میزان زیادی پر کند. ظرفیت های گوناگونی در کشور وجود دارد که می تواند این خلأ را پر کند. همت را بر این بگماریم؛ برویم به سمت این که هرچه ممکن است، وابستگی خودمان را کم کنیم.

گفتنی است به مناسبت هفته پژوهش مؤسسه پیشگامان توسعه فرآیند دانش بسیج استان البرز با همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی قند کرج در راستای تکمیل زنجیره ایده تا ثروت و برای حمایت از نخبگان و صاحبان ایده و فناوری و طرح های نوآورانه هفته استارتاپ خود را حول محور های ششگانه قرآن و عترت، اینترنت اشیا، صنعت ، پوشاک، صنایع غذایی، شیرین کننده ها و بیسکویت آغاز کرد.

درباره ما ...

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.

برای دسترسی به آخرین اخبار عضو شوید