فعالان فضای مجازی از ابزار سواد رسانه غافل نشوند

1400/10/12
0
3

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه البرز:


مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز با بیان اینکه فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی مهم است، گفت: فعالین فضای مجازی از ابزار این فضا به ویژه سواد رسانه غافل نشوند.


 حجت الاسلام والمسلمین علیمراد یوسفی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز در نشست مجازی با فعالان فضای مجازی استانی و کشوری، ضمن عرض تسلیت شهادت بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: حضرت زهرا (س) به عنوان محور حدیث کسا، امروز به الگوی همه مردان و زنان عالم تبدیل شده است و ابعاد مختلف شخصیتی این بانوی بزرگ نیاز به تحلیل و تبیین به مقتضای زمان نیاز دارد.


وی مطرح کرد: شخصیت حضرت زهرا (س) در زمان های مخلتف قابل تحلیل و تفسیر است که به اقتضای هر زمان بخشی از جنبه های شخصیتی این بانوی بزرگ به عنوان الگو و اسوه باید به همگان معرفی شود. در زمان ما باید به بخش دفاع از ولایت و ولایتمداری این بانوی بزرگ و تلاش ها و زحماتی که در راستای بیدار کردن مردم در جهت دفاع از حکومت الهی انجام داد بپردازیم.
حجت الاسلام والمسلمین یوسفی افزود: ایشان به دنبال ایفای نقش اجتماعی مر

دم بود، به همین دلیل به همراه امام علی (ع) و حسنین، به درب منازل مهاجرین و انصار رفت و از آن ها خواست از ولایت دفاع کنند و آن هایی که باید ۹ دی را رقم می زدند سکوت کردند و همین سکوت و بی بصیرتی باعث شد مسیر حکومت تغییر کند و نیم قرن پس از این اتفاقات جنایات عاشورا به وقوع بپیوندد.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز بیان کرد: امروز باید با الگوگیری از این بانوی بزرگ در جهت ایفای نقش اجتماعی مردم تلاش و آن ها را به حمایت از نظام، حکومت اسلامی و ارزش های دینی تشویق و ترغیب کنیم که بخش عمده این کار در شرایط کنونی از طریق فضای مجازی انجام می شود.


وی با اشاره به دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد: تحلیل های متفاوتی اعم از تضعیف جبهه مقاومت، کسی نباشد در مقابل داعش ایستادگی کند و امنیت اسرائیل بیشتر شود از ترور سردار سلیمانی انجام شد اما اخیرا یکی از اندیشکده های آمریکایی در یک مقاله به چرایی ترور سردار سلیمانی پرداخته است.


حجت الاسلام والمسلمین یوسفی با اشاره به مقاله ای در اندیشکده آمریکایی مبنی بر اینکه توان دیده شدن سردار به عنوان یک الگوی جهانی را نداشتند، گفت: ما می دانستیم با شهادت سردار سلیمانی جبهه مقاومت تضعیف نخواهد شد بلکه تقویت هم خواهد شد. جمهوری اسلامی پاسخ این ترور را خواهد داد و امنیت اسرائیل و آمریکا بیشتر نخواهد شد.


مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز افزود: فعالان فضای مجازی با استفاده از هشتگ من ‌هم‌‌ سلیمانی هستم باید در مسیر مکتب شهید سلیمانی فعالیت داشته باشند و در مسیر شهید سلیمانی که همان مکتب ناب اسلام است پیش بروند.


وی با اشاره به اینکه تقوای الهی در فضای مجازی از مباحث مهم در فضای مجازی است، گفت: اگر کسی با تقوا وارد این عرصه نشود در معرض مین هایی است که در جنگ سخت هست که اگر از آن ها که برای آسیب زدن به جوانان به کار گرفته شده است، غفلت شود ممکن است آسیب زا باشد. دلیل بخشی از آمار طلاق فضای مجازی است. این فضا با ورود به زندگی مردم باعث لرزش ستون های زندگی و لغزش افراد شد.


حجت الاسلام والمسلمین یوسفی در ادامه دروغ را از مشکلات جامعه در فضای مجازی دانست و مطرح کرد: دروغ در فضای مجازی آبروی افراد را مخدوش می کند. امروز ما در شرایط انفجار اطلاعاتی هستیم. در مقطعی ۵ درصد اخبار و اطلاعات منتشر می شد و به دست مردم می رسید و۹۰ تا ۹۵ درصد اخبار محرمانه بود اما امروز بیش از ۹۰ تا ۹۵ درصد اخبار آنلاین در اختیار مردم است.


وی افزود: آن پنج درصد باقی مانده هم محرمانه نیست و با تاخیر به دست مردم می رسد لذا ما می بینیم که در کنار این انفجار اطلاعاتی، اخبار محرمانه ترین جلسات بلافاصله در اختیار مردم قرار می گیرد. وقتی با این فراوانی اخبار مواجه هستیم تشخیص راست و دروغ کار دشواری بوده و هیچ گاه به اندازه امروز تشخیص حق و باطل سخت نبوده است. باید مراقبت کنیم که در فضای مجازی از این اخبار دروغ استفاده نکنیم.


مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه البرز گفت: فعالین فضای مجازی از ابزار این فضا به ویژه سواد رسانه غافل نشوند. فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی مهم است. امروز سنگر ما فضای مجازی است. با اینکه دولت های قبلی به سالم سازی و ملی شدن این فضا اهمیتی ندادند اما فعالین در این عرصه به موفقیت های زیادی رسیده اند.