حضرت مسیح (سلام‌الله‌علیه) مثل بقیه انبیاء مبارز و ضد طاغوت و ضد استکبار بود

1400/10/09
0
2

به مناسبت میلاد حضرت مسیح  سلام الله علیه            

در محضر آیت‌الله حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه شهرستان کرج:

حضرت مسیح (سلام‌الله‌علیه) مثل بقیه انبیاء مبارز و ضد طاغوت و ضد استکبار بود، گرچه این ویژگی مهم او را مثل کتابش انجیل تحریف کردند، گفت: حتی به دستورات اخلاقی و مواعظ او هم عمل نمی‌کنند. در مواعظ او هست که دنباله‌روی از شیطان نکنید؛ اما امروز می‌بینیم که بیشتر تولید و توزیع مواد مخدر و سلاحهای کشتارجمعی و تجارت فحشا را کشورهایی دنبال می‌کنند که خود را پیرو تعالیم مسیح می‌دانند.

 تمام وجود حضرت مسیح (سلام‌الله‌علیه) معجزه است

  از نحوه ولادت و در گهواره سخن گفتن بگیرید تا زمان عروج و وفات آن حضرت، گفت: مادرش مانند صدیقه طاهره (سلام‌الله علیها ) بتول بود، معصومه و مطهره و عَذراء و محدثه بود؛ یعنی ملائکه با او سخن می‌گفتند.

  در آیه ۴۲ سوره مبارکه آل‌عمران فرمود: وَ إِذْ قالَتِ الْمَلائِکَهُ یا مَرْیَمُ إِنَّ اللَّهَ اصْطَفاکِ وَ طَهَّرَکِ وَ اصْطَفاکِ عَلى‏ نِساءِ الْعالَمینَ؛ و (به یادآورید) هنگامى را که فرشتگان گفتند: اى مریم! خدا تو را برگزیده و پاک ساخته و بر تمام زنان جهان، برترى داده است.

 وی بابیان اینکه اصطفی یعنی برگزیدن و انتخاب کردن، گفت: خداوند هم او را برگزیده و هم معصوم قرار داده است. اصطفی اگر با کلمه «على» متعدى شود، معناى تقدم را مى‏دهد؛ یعنی این بانوی بزرگوار را خداوند بر تمام زنان عالمیان مقدم داشته است و این عبارت برای صدیقه طاهره هم هست که او بر همه زنان عالم برتری دارد و اگر حضرت زهرا برتری داشته باشد حضرت مریم نمی‌تواند برتری داشته باشد. لذا آمدند ترجمه‌های مختلفی برای این عالمین کردند درصورتی‌که با توجه به آیات قرآن کریم معنای این تقدم بهتر روشن می‌شود لذا باید توجه داشته باشید این تقدم به خاطر طهارت و معصوم بودن و یا صفاتی که درآیات دیگر گفته‌شده نیست بلکه تقدم حضرت مریم عَذراء بر تمام زنان عالم به خاطر نحوه ولادت فرزندش عیسی مسیح است که هیچ زنی در عالم مثل حضرت مریم دیگر وجود ندارد و ازاین‌جهت بر همه‌ی زنان عالم مقدم است و الا آنکه به‌طور مطلق بر تمام زنان عالم تقدم دارد حضرت صدیقه طاهره زهرای اطهر سلام‌الله علیها و صلوات الله علیها است.

درباره ما ...

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد.

برای دسترسی به آخرین اخبار عضو شوید